Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün derunin bilmemiz en iyisini seçmemiz derunin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda sakim görmüş olduğunüz bir fehva ya da hatalı bir had varsa lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın asıl emeklevini yerine getiren temel bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez değmaslahatmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki serlığın aşırı ısınmasını önlemek midein sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Serlık): Atomizerin karınindeki bu esaslık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: çarpık çurpukçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer serlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğsoruntirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hengâm ağzımıza gelen yanık tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar karınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) kucakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kızılıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı külliyen tehişeşp temizlenmelidir.

H

Head: Kafalık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşük rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne derece çağ dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faik batarya ve bağan ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre bulunan nikotin orantıına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mealındadır. tıklayın umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan esas bir kimyasal daşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı web sitesini ziyaret edin kişilerde alerjik el yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değkonuebilen elektronik sigaraların apiko sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline sahip olan bu tellerin Elektronik Sigara sözınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Temellangıç Seti ilk el elektronik sigara kullanacaklar bâtınin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler ekseri birebir fiyatlı ve kullanımı kıytırık ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha ufak tefek). şiddetli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte ali oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ötümlü likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun daima ıslak kalması bâtınin mutasavvertır. Bu sayede göyük kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile birlikte ekseri gani nebati gliserin orantıına sahip (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı sair ölçün atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler mutabık ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer saksılığı veya bobin solukmı olur. Sizin midein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt değsoruntirilebilir mazmunındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Alım Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde alım kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz gökyüzü miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu muayene etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir zorluklate çallıkışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi midein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *